Dřevěné podlahy | Podlahy Příbram | renovace podlah, rekonstrukce podlah

Zpět na podlahy

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy představují v prostorách jedinečnost a originalitu. Každý strom v sobě nese svůj vlastní rukopis, který vám zaručí neopakovatelnou kresbu jednotlivých kousků. Barevná odlišnost je totiž příroda sama, nesourodé rozvrstvení suků a letokruhů je právě na dřevu to krásné.

V domě či bytě představují dřevěné podlahy kousek přírody, a tak přispívají k útulnosti obytného prostoru. Jsou příjemně hřejivé a praktické, pomáhají v  místnosti navodit pocit tepla a pohody.

Dřevěné podlahy rozlišujeme masivní, vrstvené a parketové

Masivní podlahy jsou osvědčené podlahy prověřené několika staletími. Mají dlouhou životnost a velmi dobrou odolnost. Dřevo má také dobré tepelně – izolační vlastnosti. Masivní dřevěné podlahy jsou odolné vůči opotřebení a díky možnosti velkého počtu renovací mají dlouhou životnost. Nevýhodou masivních dřevěných podlah je, že nejsou vhodné pro pokládku na podlahové vytápění.

Vrstvené podlahy tvoří zpravidla dvě nebo tři vrstvy, kde základ tvoří nosná deska, protitah a nášlapná deska. Tento typ podlahy lépe odolává změnám vlhkosti, než podlaha masivní. Jsou vhodné i pro pokládku na podlahové topení.

Parketové podlahy v předchozích letech nebyly moc oblíbené. Pověst jim však pokazil především nevhodný a nekvalitní způsob pokládky, která se dříve běžně prováděla. V současnosti se stávají opět oblíbeným typem přírodní podlahoviny, a to zejména proto, že jsou cenově dostupnější, než masivní dřevěné podlahy. Výhodou parketových podlah je také možnost pokládky do velkého množství vzorů a barevných kombinací. Parketové podlahy jsou odolné vůči opotřebení a  díky možnosti velkého počtu renovací mají dlouhou životnost. Nejsou vhodné pro pokládku na podlahové topení, vlivem tepelných změn by se totiž tvořily nehezké spáry.

Výhody - přírodní produkt, dřevěná podlaha snadno se udržuje, olejované povrchy lze snadno opravit, dřevěné podlahy jsou hygienické, neváží na sebe prach a tak jsou vhodné pro alergiky.

Protože dřevo snadno absorbuje vlhkost a v průběhu let tzv. „pracuje“, je dobré ponechat pokládku dřevěné podlahy na odborníky.

Pracujeme s dřevěnými podlahami značek ESCO, PLANET PARKET, PRINCE PARKET a BOEN.

tel.: +420 318 626 915, mobil: +420 602 173 004