Přírodní linoleum | Podlahy Příbram | renovace podlah, rekonstrukce podlah

Zpět na podlahy

Podlahy z přírodního linolea

Podlahy z přírodního linolea

Pravé přírodní linoleum se vyrábí výhradně z přírodních materiálů. Za pomoci speciální technologie vzniká směs z lněného oleje, pryskyřice, dřevité moučky, vápence a přírodních pigmentů, která je pak pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii. Přírodní linoleum je velmi odolná ekologická podlahovina, nenáročná na údržbu a je vhodná i pro alergiky. Jeho povrch je příjemný na dotek, teplý, odolný proti vrypům, oděru, prošlapání a odolává také vysokému bodovému zatížení (např. od nábytku nebo podpatků). Právě pro tyto vlastnosti se přírodní linoleum hodí jak do domů a bytů, tak i do komerčních a veřejných prostor.

Má antistatické vlastnosti a je výborné také z bezpečnostního hlediska - samo se nevznítí a v případě požáru nepřispívá k šíření ohně.

Nevýhoda těchto podlah je citlivost na UV záření. Lněný olej se v materiálu vlivem slunečních paprsků pohybuje a místa překrytá např. kobercem nebo nábytkem zůstávají tmavší. Narozdíl od dřevěných podlah je přírodní linoleum po odkrytí schopné během dvou týdnů tyto barevné rozdíly vyrovnat. Přírodní linoleum je dostupné v mnoha barvách a odstínech.

Vybrat si můžete ze sortimentu značek Armstrong, Tarkett, Forbo.

tel.: +420 318 626 915, mobil: +420 602 173 004